Nasdaq Baltic First North turul nüüd võimalus kaubelda Longo Group võlakirjadega!

Nasdaq Baltic First North turul saab nüüd kaubelda Baltikumi suurima kasutatud autode edasimüüja Longo Group`i võlakirjadega.

31. märtsil noteeritakse Nasdaq Riga Baltic First North võlakirjaturul Baltikumi juhtiva kasutatud autode edasimüüja Longo Group`i võlakirjad. Emissiooni maht on 3 miljonit eurot ja tähtaeg 30. november 2024. "Võlakirjade kaudu kogutud rahastust kasutatakse Balti riikides pakutavate erasõidukite valiku laiendamiseks, suutes nii järgida globaalseid trende ja tulla maksimaalselt vastu klientide ootustele ning turu nõudlusele,“ kommenteerib Longo Group`i asutaja ja juhatuse esimees Edgars Cērps.

"See on väga oluline samm meie äritegevuse arendamisel," lisab Edgars Cērps. "Meie võlakirjade noteerimine võimaldab ettevõttel jätkata kiiret kasvu ja säilitada kasutatud autode Baltikumi turul liidripositsiooni. Oleme juba selle aasta alguses suutnud käivet kahekordistada ning see on alles algus.  Tänane suursündmus viib ettevõtte täiesti uuele tasemele, pakkudes klientidele veelgi paremat teenindust ja laiemat autovalikut. See on ka strateegiliselt oluline, sest rahvusvaheline tunnustus määratleb meid usaldusväärse partnerina investoritele, mis omakorda muudab meie jaoks tulevikus lihtsamaks finantseerimise ja kasvamise.“

Longo Estonia OÜ piirkonnajuht Rainer Uukkivi tunnistab, et Longo Group`i võlakirjade noteerimine First Northi nimekirjas on ettevõtte jaoks oluline verstapost, mis aitab tugevdada kontserni liidripositsiooni Balti turgudel ning annab parema brändituntuse nii Baltikums kui rahvusvaheliselt. Longo Estonia OÜ maine ja usaldusväärsus on läbi aegade olnud kõrgel tasemel ning ettevõtte arengu märksõnadeks on alati olnud kvaliteetne teenindus ning oskus ja soov vastata kliendi vajadustele.

 

Longo Group on Baltikumi kõige kiiremini kasvav kasutatud autode kontsern, mis 2021. aastal kahekordistas oma tulusid eelmise aastaga võrreldes, jõudes 30 miljoni euro suuruse käibeni. Vaatamata Covid-19 mõjudele selles valdkonnas, teatas ettevõte esimest korda kasumist, igakuine kasutatud autode müük ületab enam kui kaks korda konkurentide müüki ning alates tegevuse alustamisest on klientidele tarnitud üle 9500 sõiduki. Ettevõte oli 2020. aasta esimesel poolel üks esimesi regioonis, pakkudes  klientidele 100% online teenust autode ostmisel 360° fotode ja välisvaadete võimalusega.

 

Võlakirjaemissiooni suurus on 3 miljonit eurot. Iga võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot. Kupongi määr on igakuiselt 6% koos intressiga. Emissioon lõpeb 30. novembril 2024.a.

Longo Group

AS Longo Group on rahvusvaheline ettevõte, mis tegutseb kasutatud autode kaubanduse segmendis. 2021. aastal kahekordistas ettevõte oma tulusid eelmise aastaga võrreldes, jõudes 30 miljoni euro suuruse käibeni. AS Longo Group teenis esimest korda kasumit hoolimata Covid-19 mõjust kontsernile ja sektorile tervikuna. Ettevõtte autode müügiga tegelevad filiaalid on Lätis, Leedus ja Eestis. Ettevõtte filiaalid Hollandis, Belgias ja Saksamaal on spetsialiseerunud sõidukite hankimisele, mida müüakse edasi Baltikumis. Ettevõte pakub läbipaistvaid ja usaldusväärseid kasutatud autode hanke-, müügi- ja finantseerimisvahendusteenuseid. 2019. aasta mais avas Longo oma Riia autoturu – 450 autokohaga on see Baltikumi suurim. Kogu Baltikumis pakutavate sõidukite valik ületab 1000 sõidukit ja kõikidele müügilolevatele autodele antakse garantiid 2 kuud või 3000 km.

 

Nasdaq

Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) on ülemaailmne tehnoloogiaettevõte, mis teenindab kapitaliturge ja muid tööstusharusid. Mitmekülgne andmete, analüütika, tarkvara ja teenuste pakkumine võimaldab klientidel kindlustundega optimeerida äritegevust ja ellu viia oma ärilisi visioone. Ettevõtte enda, selle tehnoloogiliste lahenduste ja karjäärivõimaluste kohta lisainfot leiab siit: LinkedIn Twitter @Nasdaq,või nasdaq.com.

 

Nasdaq Baltic esindab Nasdaq Tallinna, Nasdaq Riga, Nasdaq Vilniuse väärtpaberibörside ja Nasdaq CSD ühispakkumist. Täpsem info: nasdaqbaltic.com

 

Lisateave:

Marija Vorkule

Longo Group, kommunikatsioonikonsultant

mvorkule@golin.com

+371 29523046

Juhul kui vajate mis tahes etapis abi, ärge kõhelge ja võtke meiega ühendus!