Aku surm! Suvekuumus hullem kui talvine pakane!

Kui tunnete suvekuumust, siis võite kindel olla, et seda tunneb ka teie auto aku! Vastupidiselt üldlevinud arvamusele on suvekuumus teie sõiduki akule kahjulikum kui talvine krõbe pakane.

Kasutatud autode või siis uute autode puhul enamus juhte mõtlevad surnud akudele ja seostavad seda raskete talveilmadega, kuid tegelikult on tõeliseks süüdlaseks suvine kuumus, mis lühendab aku eluiga tunduvalt.

Varem või hiljem tuleb iga aku välja vahetada. Aku eluea lühenemise kaks peamist põhjust on liigne kuumus ja ülelaadimine. Kuumus põhjustab akuvedeliku aurustumist, kahjustades sellega aku sisemist struktuuri. Laadimissüsteemi talitlushäirega komponent, tavaliselt pingeregulaator lubab liiga suurt laadimiskiirust, põhjustades aku aeglast surma.

 

Aku maksimaalseks kasutamiseks soovitame järgmisi samme:

  • Veenduge, et elektrisüsteem laeb õige kiirusega – ülelaadimine võib akut kahjustada sama kiiresti kui alalaadimine.
  • Kui teie sõidukil on aku mis vajab täitmist, kontrollige seda regulaarselt, eriti kuuma ilmaga. Vajadusel lisage destilleeritud vett.
  • Aku vahetamisel valige täpselt samade tehniliste näitajatega uus aku.
  • Hoidke alati aku pealmine osa puhtana! Mustusest saab elektrijuht, mis tühjendab teie akut. Kuna akuklemmidele koguneb korrosioon, muutub see isolaatoriks, takistades voolu liikumist.

Sõiduharjumused nagu mootori sagedased sisse- ja väljalülitamised põhjustavad starterile rohkem kulumist. Lisaks mõjutavas akut teised faktorid nagu sõidustiil, ilmastikuolud, läbisõit, sõiduki vanus ja liigne elektriline kulu (meelelahutussüsteem). Juhul kui märkate, et esituled ja sisemised valgustid on tuhmid, lisatarvikud ei toimi või siis põleb mootori kontrolli / või aku tuli, kontrollige esmaselt sõiduki akut.

 

Juhul kui vajate mis tahes etapis abi, ärge kõhelge ja võtke meiega ühendus!