Pereautod: Mida jälgida pereautot ostes?

Õige pereauto valimine võib olla keerukas ettevõtmine. Sellest tulenevalt otsustasime tulla välja mõne abistava nõuandega.

Tõenäoliselt olete pidanud kogu oma maja lastekindlaks tegema ning sõna „väsinud“ tähenduse enda jaoks ümber õppinud. Olete saanud hakkama autoga, mida on küll odav üleval pidada aga ei ole eriti lastesõbralik. Õige kasutatud auto valimine võib muuta teie elu stressivabamaks ja sujuvamaks.

Kuidas valida vanematele sobiv auto

Kuidas valida vanematele sobiv auto Kuidas valida vanematele sobiv auto

Kui külastate mis tahes autoülevaate veebisaiti, leiate tõenäoliselt 150 erinevat kaubamärki, millest igaüks toodab 1-15 erinevat mudelit, mis tähendab, et tänasel päeval on üle 1000 potentsiaalse sõiduauto, mille hulgast valida. Kuidas küll mõistlikult seda arvu vähendada ja valida just selline sõiduk, mis teeb teie lapsevanemaks olemise kergemaks.

Siin on mõned kasulikud tegurid, mis aitavad teil luua nimekirja sõidukitest, milles teie ja teie lapsed saate põnevusega ringi sõita:

Ohutus on prioriteet Nr.1

Ohutus on meie peamine kaalutlus ja loomulikult ülimalt tähtis vedades oma kõige väärtuslikumat vara „lapsi“. Turvaline auto võib avarii korral päästa teie pere  tõsisematest vigastustest. Kahtlemata on suur erinevus väiksemate kriimustuste ja tõsisemate vigastuste vahel.

Ruumikus

Reisides lastega on teil kaasas kuhjaga asju. Vastsündinud ja imikud vajavad söötmistarbeid, jalutuskärusid, mähkmeid, turvatoole ja nimekiri jätkub... Kui teil on kaks või enam last, suureneb pagasi arv hüppeliselt. Siis on veel teismelised, kes kahtlemata võtavad endaga kaasa pool elamist ning peale selle peate ka teie oma pagasi autosse mahutama.

Kui lähete oma uut autot valima siis võtke kindlasti oma pere kaasa ja veenduge ning veenduge, et autos oleks piisavalt ruumi, kas autol on 5 või 7 kohta. 7 kohaline auto on mõistlik osta juhul kui teate, et perre on mingil ajal lisandumas uusi pereliikmeid. Samuti veenduge, et autos oleks piisavalt ISOFIX kinnitusi.

Kasutamine ja juhtimist hõlbustavad süsteemid

Vanasti olid autod vägagi algelised. Neil oli rool, turvavööd, raadio/kassettpleier ja tiivapeeglid. Tänapäeval on ka kõige eelarvesõbralikumatel autodel palju tarvikuid ja igasuguseid muid huvitavaid vidinaid. Mõned neist võivad paista mitte nii vajalikud, kuid teised jällegi vägagi kasulikud ja muudavad sõitmise stressivabamaks.

Vaadake mudeleid, millel on parkimisandurid ja tagurduskaamera, need teevad parkimise parklates lihtsamaks ning aitavad ka hoida inimelusid.

Võtmeta sisenemine ehk Keyless entry on legendaarne. Kui teil on käed täis magavaid lapsi ja ostukotte, saate ukse avada ilma, et peaksite hakkama meenutama kuhu taskusse te selle võtme küll panite. Mõningate autodel isegi žestidega juhitav pakiruumi avamine, mis jällegi käed-jalad tööd täis vanemate õnnistus. Samuti on suuremal osal autodes käed vaba süsteem, mis laseb teil turvaliselt suhelda, ilma, et peaks kartma ohtlike olukordi.

Praktilisus

Ärge unustage auto ostmisel praktilisust. Kui te leiate, et mõnda juhtimisseadet on keeruline käsitleda sõitmise ajal siis vaadake mõnda intuitiivsemat. Autod kolmetsoonilise kliimaseadmega aitavad hoida auto jahedana ning mitte ainult esimesele 2-le sõitjale. Mõned tootjad pakuvad ka meelelahutussüsteeme DVD mängijate ja traadita kõrvaklappidega, mis lõbustavad teie järelkasvu tundide kaupa.

Autodisaineritest on saanud meistrid mahutavuse alal, kes kasutavad maksimaalselt ära saadaolevat salongiruumi. Lisatud on kõiksugu võimalike hoiukohti, mis aitavad hoida käeulatuses olulisi asju nagu näiteks niisked salvrätikud ja suupisted. Mõned autotootjad paigaldavad jookide hoidmiseks isegi jahutatud hoidikud.

Kui teie lapsed on väikesed, siis nahkistmed on asendamatud, kuna neid on kergem puhastada ja nad ei ima endisse näiteks maha aetud mahla ja muid vedelike. Eemaldatavad matid aitavad hoida aega kokku auto puhastamisel. Sisseehitatud päikesevarjud kaitsevad teie lapsi kuumade ja eredate päikesekiirte eest.

Pagasiruum

Mõnikord võib väliselt suurena tunduv auto omada väga kesist pakiruumi, seega alati otsige mahuka pagasiruumiga autot. Pagasiruumi mahtu mõõdetakse kuupliitrites vastavalt Saksamaa standardile VDA. Mida suurem number, keskmised istmed kasutusel seda rohkem ruumi pagasiruumis. Ärge unustage kontrollida, et rattakoopad ega sisustuselemendid ei piiraks kasutatavat ruumi füüsiliselt.

Hind

Hind on alati oluline tegur, kuigi 40 000 eurot maksev linnamaastur võib olla ideaalne lahendus neljaliikmelisele perele aga kui teil ei ole vahendeid selle ostmiseks, pole mõtet seda kaaluda. Enne ostu sooritamist tutvuge jooksvate kulude ja teenustasudega, et näha kas saate autot endale lubada.

Longo grupist

AS “Longo Group” on rahvusvaheline ettevõte mis tegeleb kasutatud autode müügiga. Hetkel on meil esindused kolmes riigis Eestis, Lätis ja Leedus. Samuti on meil esindused Hollandis, Belgias ja Saksamaal, mis on spetsialiseerunud autode ostmiseks Baltikumi.

Ettevõte pakub läbipaistvat ja usaldusväärset automüügi ning finantseerimise teenust. 2019 aasta mais  avasime Riias suurima automüügiplatsi Baltikumis, mis mahutab 450 autot. Kokku on Baltikumis rohkem kui 800 autot, millel on garantii 2 kuud või 3000 km.

Juhul kui vajate mis tahes etapis abi, ärge kõhelge ja võtke meiega ühendus!